Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. dowiedz się więcej

Tajemnica adwokacka

Tajemnica Adwokacka jest dla naszej Kancelarii najważniejsza.

Specyfika zawodu, a także wzgląd na konieczność utrzymywania gwarancji pozwalających na pełne zaufanie Klienta do adwokata, wymagają od nas zachowania tajemnicy adwokackiej.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nasze relacje z Klientem, zwłaszcza w kontekście spraw rodzinnych i rozwodowych są bardzo szczególne a ich podstawą jest pełne zaufanie, którego nie możemy zawieść.

Tajemnica adwokacka obejmuje wszystko o czym dowiadujemy się w związku z udzielaniem pomocy prawnej lub prowadzeniem sprawy.

Jej źródła oraz zakres precyzują przepisy ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze oraz uchwała Naczelnej Rady Adwokackiej „Kodeks Etyki Adwokackiej”.

Biorąc pod uwagę powyższe zasady, zapewniamy zachowanie w tajemnicy wszystkich informacji ujawnionych w związku z udzieleniem pomocy prawnej. Także w przypadku wygaśnięcia lub rozwiązania umowy gwarantujemy, że Kancelaria nie ujawni pozyskanych przy wykonywaniu umowy informacji.

Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, podobnie jak np. tajemnicy lekarskiej, nie jest bowiem ograniczony w czasie i podlega ustawowej ochronie prawnej.

opracowanie i utrzymanie: CIACHOO.COM